Избери специалност

Всички

Obstetrics and Gynecology (9)

Surgical (4)

Surgical and Pediatric Surgical (1)

Orthopedic trauma and post-trauma reconstruction (3)

Cardiology (2)

Ear-Nose-Throat (3)

Children`s Diseases and Children`s Cardiology (1)

Children`s Diseases (4)

Children`s Diseases and Children`s Endocrinology (1)

Neonatology (1)

Neonatology and Children`s Diseases (1)

Rheumatology (2)

Psychiatry (1)

Oncology (1)

Neurology (3)

Неврология (1)

Dr. Feliks Yanev graduated from the Medical University in Pleven in 1983, course of study – Medicine. Acquired specialty – Internal Diseases in 1989. Second specialty – Gastroenterology in 1991. Qualifications/Specializations – Gastrointestinal Endoscopy, Abdominal Echography, Doppler Echography (1)

Gastroenterology (1)

Вътрешни болести и гастроентерология (1)

Ultrasound Diagnostics of Endocrine Disorders Reproductive Endocrinology, Hypophysis and Suprarenal Gland Disorders, Diabetes Mellitus, Thyroid Gland Disorders, Andrology (1)

ендокринология (1)

Endocrinology (2)

Aesthetic medicine (1)

Dr. Slavka Todorova graduated from the Medical University in Sofia in 1969, course of study – Medicine. Acquired specialty – Dermato-venereology in 1977. Qualifications/Specializations – Oncodermatology, Mycology, Vascular Dermatoses, Infectious Diseases. (1)

Medical Imaging (3)

Ophthalmology (2)

Physiotherapy (1)

Allergology (1)

Neurosurgery (1)

Homeopathy (1)

Hematology (1)

Онкология (1)

Психолог-психотерапевт (1)

Онкохирургия (1)

Лъчетерапевт (1)

Специалност Доктор График НЗОК Кабинети Услуги

Obstetrics and Gynecology

Dr. Nikolay Slavov

Monday 8: 00-19: 00h.

Wednesday 14: 00-19: 00h.

Friday 8: 00-12: 00h.

Friday alternates with Dr. Jankulov

Не

Floor 1

Room 115

.

Obstetrics and Gynecology

Dr. Ivailo Burzashki

Tuesday 14: 00-17: 00h.

Thursday 14: 00-17: 00h.

Не

Floor 1

Room 115

Leads a female counseling - enrolling in the cabinet

Obstetrics and Gynecology

Dr. Antonia Bogdanova

Monday 14: 00-19: 00 

Tuesday 8: 00-13: 00

Wednesday 14: 00-19: 00 

Да

Floor 2

Room 215

Leads a female counseling - enrolling in the cabinet

Obstetrics and Gynecology

Dr. Pavlina Petrova

Monday 8: 00-13: 00h. + Health Fund 8: 00-9: 00h.

Thursday 14: 00-19: 00h.

Friday 8: 00-13: 00h. + Health Fund from 8: 00-9: 00h.

Да

Floor 2

Room 215

Leads a female counseling - enrolling in the cabinet

Obstetrics and Gynecology

Dr. Liubomir Yankulov

Tuesday 8: 00-13: 00 

Wednesday 8: 00-13: 00 

Thursday 8: 00-13: 00h.

Friday 8: 00-12: 00h.

Friday alternates with Dr. Slavov

Да

Floor 1

Room 115

.

Obstetrics and Gynecology

Dr. Nataliya Tsvik

Tuesday 13: 00-19: 00 + Health Fund from 14: 00-16: 00h

Wednesday 8: 00-13: 00h

Thursday 8: 00-13: 00 + Health Fund from 9:00 to 11:00

Да

Floor 2

Room 215

Leads a female counseling - enrolling in the cabinet

Obstetrics and Gynecology

Dr. Pavlina Pavlova

Monday 14:00 - 18:00 (from 14:00 to 16:00 Health Fund)

Tuesday 09:13:00 (from 9:00 to 11:00 Health Fund)

Wednesday 14:00 - 18:00 (from 14:00 to 16:00 Health Fund)

Thursday 09:30 - 13:30 

Да

Floor 2

Room 219

.

Obstetrics and Gynecology

Dr. Bojana Paneva-Barzashka

Monday 13: 00 - 17:00h. 

Friday 13: 00h - 17:00h. 

Да

Floor 1

Room 115

.

Obstetrics and Gynecology

Assoc. Dr. Chavdar Tsvetkov

Tuesday 14: 30-19: 00h.

Thursday 14: 30-19: 00h

Не

Floor 2

Room 219

Colposcopy; Biopsy of the cervix

Surgical

Dr. Iulian Rabchev

Wednesday 14: 00-19: 00h.

Friday 8: 00-11: 30h.

Не

Floor 1

Room 102

.

Surgical

Dr. Georgi Georgiev

Monday 8: 30-13: 30h.

Wednesday 14: 00-18: 30h.

Friday 8: 30-13: 00h.

Да

Floor 1

Room 108

 

.

Surgical and Pediatric Surgical

Dr. Krasimir Granchovski

Tuesday 8: 30-13: 00h.

Thursday 14: 00-18: 00h.

Да

Floor 1 

Room 102

.

Surgical

Dr. Vladimir Rachkov

Monday 14:00 - 16:00

Thursday 8: 30-12: 00h.

Да

Floor 1

Room 108

Laparoscopic Surgery, Onco-Surgery, Thyroid Surgery, Breast Surgery

Surgical

Dr. Anton Nikolov

Monday 14:00 - 19:00

Tuesday 14:00 - 19:00

Wednesday 8:00 - 12:00

Да

Floor 1

Room 102

.

Orthopedic trauma and post-trauma reconstruction

Dr. Robert Halvadjan

Tuesday 14: 00-17: 00h.

Wednesday 14: 00-17: 00h.

Thursday 10: 00-12: 00h (paid reviews)

Да

Ground Floor

Room 4

 

Echography of joints

Orthopedic trauma and post-trauma reconstruction

Dr. Kalin Evtimov

Monday 14: 00-18: 00h.

Friday 9: 00-13: 00h.

Да

Ground Floor

Room 4

.

Orthopedic trauma and post-trauma reconstruction

Dr. Ivan Borisov

Wednesday 9: 30-13: 00h.

Friday 14: 00-16: 00h.

Да

Ground Floor

Room 4

.

Cardiology

Dr. Anna Spasova

Monday 8: 00-13: 00h.

Thursday 8: 00-16: 00h.

Да

Floor 1

Room 110

.

Cardiology

Dr. Zdravka Simeonova

Monday 14: 00-19: 00h.

Tuesday 14:00 - 19:00

Wednesday 8: 00-13: 00h.

Да

Floor 1 

Room 110

.

Ear-Nose-Throat

Dr. Rosen Nenov

Monday 8: 00-13: 00h. 15: 00-18: 00h

Tuesday 14: 30-17: 30h

Wednesday 8: 00-13: 00h. 15: 00-19: 00h

  Thursday 14: 30-17: 30h.

Friday 08: 00: 12: 00h - no  Health Fund 

Да

Floor 1

Room 101

.

Ear-Nose-Throat

Dr. Asen Kutsarov

Friday 14:30 - 17: 00h.

Не

Floor 1

Room 101

.

Ear-Nose-Throat

Dr. Victoria Alexandrova

Motherhood

Да

Floor 2

Room 201

.

Children`s Diseases and Children`s Cardiology

Dr. Vasilii Mihailov

Monday 9: 00-12: 00h.

Tuesday 14: 00-18: 00h.

Friday 14: 00-18: 00h.

Да

Floor 1

Room 107

Echocardiography of children

Children`s Diseases

Dr. Mira Stoyanova

Monday 14: 00-19: 00h.

Wednesday 8: 00-13: 00h.

Да

Floor 1 

Room 103

.

Children`s Diseases

Dr. Tsenka Nikolova

Thursday 14: 00-19: 00h.

Friday 8: 00-13: 00h.

Да

Floor 1 

Room 103

.

Children`s Diseases

Dr. Darina Disheva

Monday 8: 00-13: 30h.

Thursday 8: 00-13: 30h.

Да

Floor 1

Room 103

.

Children`s Diseases

Dr. Nikolay Velchev

Tuesday 08: 00-13: 00h.

Wednesday 14: 00-19: 00h.

Да

Floor 1

Room 103

.

Children`s Diseases and Children`s Endocrinology

Dr. Irina Halvadjian

Monday 14:00 -16: 00h.

Wednesday 14:00 - 16:00

Да

Floor 2

Room 204

.

Neonatology

Dr. Anjelina Gencheva

Tuesday 14: 00-18: 00h

Friday 14: 00-18: 00h

Да

Floor 1 

Room 103

.

Neonatology and Children`s Diseases

Dr. Maxim Ionov

Monday 14: 00-17: 00.

Thursday 14: 30-17: 00h.

Да

Floor 1

Room 103

.

Rheumatology

Dr. Tihomir Gorchev

Tuesday 14: 00-19: 00h

 

Да

Floor 1

Room 109

.

Rheumatology

Dr. Borislava Jelezarova

Monday  08:00 - 13:00h.

Wednesday 14:00 - 18:30h.

Thursday 14:00 - 17: 00h.

Да

Floor 1

Room 109

.

Psychiatry

Dr. Ivan Ivanov

Tuesday 14: 00-19: 00h

Thursday 14: 00-19: 00h

Да

Floor 1

Room 111

.

Oncology

Dr. Vladimir Petkov

Tuesday 11:30 - 13:00

Thursday 15: 30-17: 00h.

Да

Floor 1 

Room 109

.

Neurology

Dr. Hristo Lilovski

Monday 14: 30-18: 00h. (paid reviews)

Tuesday 8: 00-13: 00h.

Wednesday 8: 00-13: 00h.

Thursday 14: 30-18: 00h.

Да

Floor 2

Room 203

.

Neurology

Dr. Magdalena Koiumdjieva

Monday 8: 00-13: 00h.

Thursday 8:00 - 13:00h.

 

Да

Floor 2

Room 206

.

Neurology

Dr. Aiub Ahmad

Tuesday 14: 30-18: 00h.

Wednesday 14: 30-18: 00h.

Да

Floor 2

Room 203

.

Неврология

Д-р Ивайло Маринов

Понеделник 140:0 - 18:00ч.
Петък 8:00 - 13:00ч.

Да

 Кабинет 203

Работи с НЗОК.

Dr. Feliks Yanev graduated from the Medical University in Pleven in 1983, course of study – Medicine. Acquired specialty – Internal Diseases in 1989. Second specialty – Gastroenterology in 1991. Qualifications/Specializations – Gastrointestinal Endoscopy, Abdominal Echography, Doppler Echography

Dr. Felix Yanev

Monday 14: 00-18: 00h.

Tuesday 12:00 - 16:00

Wednesday 14: 00-18: 00

Thursday 14: 00-18: 00h

Friday 14: 00-18: 00h

Не

Floor 1

Room 106

.

Gastroenterology

Dr. Stefan Yanakiev

Monday 8: 00-13: 00h.

Tuesday 14: 30-18: 00h.

Friday 8: 00-13: 00h.

Да

Floor 1

Room 106 (Monday and Friday)

Room 105 (Tuesday)

Ultrasound of abdominal organs

Вътрешни болести и гастроентерология

Dr. Martin Dobrev

Вторник 08:00 - 13:00

Сряда 14:00 - 18:00

Да

Етаж 1

Кабинет 105

.

Ultrasound Diagnostics of Endocrine Disorders Reproductive Endocrinology, Hypophysis and Suprarenal Gland Disorders, Diabetes Mellitus, Thyroid Gland Disorders, Andrology

Dr. Kamen Genov

Tuesday 8:00 - 13:00

Thursday 8:00 - 13:00 (only paid)

Thursday 14: 00-18: 00h.

Friday 14: 00-18: 00h.

Да

Floor 2

Room 206

Thyroid echography

ендокринология

Д-р Татяна Колева

Monday 14:00 - 18:00

Wednesday 14:00 - 18:00

Friday 8:00 to 13:00

Да

Floor 2

Room 206

Thyroid echography

Endocrinology

Dr. Neli Harizanova

Monday 8: 00-13: 00h.

Tuesday 14:00 - 19:00

Wednesday 8:00 - 13:00

Да

Floor 2

Room 206

Thyroid echography

Endocrinology

Dr. Todor Rusev

Tuesday - schedule week for week

Не

Floor 1 

Room 106

.

Aesthetic medicine

Dr. Jeni Spirova

Monday 13: 00-18: 00h.

Tuesday 8: 00-13: 00h.

Wednesday 13: 00-18: 00h.

Thursday 8: 00-13: 00

Friday alternates with Dr. Apostolova

Да

Floor 3

Room 304

.

Dr. Slavka Todorova graduated from the Medical University in Sofia in 1969, course of study – Medicine. Acquired specialty – Dermato-venereology in 1977. Qualifications/Specializations – Oncodermatology, Mycology, Vascular Dermatoses, Infectious Diseases.

Dr. Slavka Todorova

Monday 9: 00-12: 00h.

Tuesday 9: 00-12: 00h.

Wednesday 9: 00-12: 00h.

Thursday 9: 00-12: 00h.

Friday 9: 00-12: 00h.

Да

Floor 1

Room 104

.

Medical Imaging

Dr. Mariana Pacheva

Monday 14: 30-19: 00h.

Wednesday 14: 30-19: 00h.

Friday

08: 00-12: 00 (odd days)

14: 30-19: 00 (even days)

Да

Ground Floor

Room 7

.

Medical Imaging

Dr. Emiliya Zlateva

Tuesday 8: 00-14: 00h.

Wednesday 8: 00-14: 00h.

Thursday 14: 00-19: 00h.

Friday

8: 00-14: 30 (even days)

12: 00-19: 00 (odd)

Да

Ground Floor

Room 10

Mammography and echomography of women under 40 years of age

Medical Imaging

Dr. Elena Raikova

Monday 08: 00-14: 30h

Tuesday 14: 00-19: 00h

Thursday 08: 00-14: 30h

Да

Ground Floor

Room 10

.

Ophthalmology

Dr. Krasimira Lineva

Monday 09: 00-12: 00h

Tuesday 16: 00-18: 00h

Wednesday 09: 00-12: 00h

Thursday 16: 00-18: 00h

Friday 09: 00-12: 00h

Да

Floor 2

Room 207

.

Ophthalmology

Dr. Boryana Parashkevova

Monday 14: 00-16: 00h

Tuesday 14: 00-16: 00h

Wednesday 14: 00-16: 00h

Thursday 14: 00-16: 00h

Friday 14: 00-16: 00h

Да

Floor 2 

Room 207

.

Physiotherapy

Dr. Eli Kichukova

Monday 16: 00-18: 00h.

Tuesday 16: 00-18: 00h.

Wednesday 16: 00-18: 00h.

Да

Ground Floor

Room 5

.

Allergology

Dr. Maya Nenova

Monday 08: 00-13: 00h

Tuesday 14:30-17: 30h

Wednesday 08: 00-14: 00h

Thursday 14: 30-17: 30h

Friday 08: 00-12: 00h

Да

Floor 2

Room 204

.

Neurosurgery

Dr. Madlen Ovcharov

Thursday 14:00 - 16:00

Не

Ground Floor

Room 4

.

Homeopathy

Dr. Dorina Metodieva

Comes with a preliminary arrangement

Не

.

.

Hematology

Dr. Daniela Penkova

Comes with a preliminary arrangement

Не

.

.

Д-р Десислава Бояджиева

Понеделник 08:00 - 13:00ч.

Вторник 08:00 - 13:00ч.

Сряда 08:00 - 13:00ч.

Четвъртък 08:00 - 13:00ч.

Петък 08:00 - 13:00ч.

Да

307

Преглед, ехокардиография, измерване на стъпално-брахиален индекс, доплердоплер-ехография на екстракраниални мозъчни съдове, транскраниален доплер, доплер-ехография на периферни артерии и вени, доплер-ехография на абдомиалната аорта и клоновете

Онкология

Д-р Румен Стоянбов

Понеделник 14:00 - 18:00ч. 

Сряда 14:00 - 18:00ч. 

Петък 14:00 - 18:00ч. 

Да

Етаж 2

Кабинет 208

Онкохирургични прегледи 

Психолог-психотерапевт

Ивелина Йотова

Понеделник 13:00ч. - 18:00ч.

Сряда 13:00ч. - 18:00ч.

Петък 13:00ч. - 18:00ч. 

 

Не

Етаж 1 

Кабинет 116

Психологично консултиране и психотерапия

Онкохирургия

Д-р Евгений Карастоянов

Вторник от 14:00ч. до 18:00ч.

Четвъртък от 14:00ч. до 18:00ч.

Да

Етаж 2 

Кабинет 208

Онкохирургични прегледни и манипулации. 

Направленията за прегледите по здравна каса тряба да са с код 25

Лъчетерапевт

Д-р Калоян Йорданов

Всяка първа и трета сряда от месеца 

от 13:00 ч. до 16:00 ч. 

Не

Етаж 1 

Кабинет 111

Конслутации